Sağlık

Yıpranmış saçlarınız içeriden nasıl beslenir

Yıpranmış saçlarınız içeriden nasıl beslenir

Yıpranmış saçlarınız içeriden nasıl beslenir; Saçlarınızda içten özen gösteriniz. Hiçbir şey yapılamayacak çok yıpranmış saçlarınız varsa bu durumu ne yeni bir boya ne de dıştan yapılan bakımlar değiştirebilir. Saçlarınızın her şeyden evvel içten beslenmeye ve güçlenmeye ihtiyacı vardır. Şimdiye kadar size söylenenlerin tersine uzmanların da dediği gibi saçlarınızı dışarıdan besleyemez ve yeni bir biçim veremezsiniz.

“Sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olmak için saçlara içeriden bakılır”

Bakın New York’lu ünlü deri hastalıkları uzmanı Doktor Irvin Lubowe ne diyor,“Eğer beslenme rejimi dengeli değilse, özellikle aşırı derecede karbonhidrat ve hayvansal yağ tüketimi varsa bundan ilk etkilenecek olanlar iç yağ guddeleri olacaktır”

İşte bütün sorunların cevabı ; Amerikalıların bütün dünya ülkelerinden daha çok nişasta şeker ve doyurulmuş hayvansal yağ yediklerini herkes bilir.İşte bu yüzden en usta kuaförler bile öylesine kuru yağlı ya da az saçlara yaraşan bir biçim veremez.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Yıpranmış saçlarınız içeriden nasıl beslenir

Yıpranmış saçlarınız içeriden nasıl beslenir

Saçlara özen göstermenin tek yolu vardır oda içeriden beslemek ile başlar. Yıpranmış saçlarınız içeriden nasıl beslenir ? Güzellik kürünü izleyin, yararsız nişastalar, şekerler, pastalar, soda ve bonbonlar yerine saçlarınızı besleyecek zengin besinleri yerleştirin her zaman olduğu gibi saçlar için de en önemli besin proteindir. Özellikle yağsız et, balık, yumurta, beyaz peynir bunların başında gelir. Yalnız tam buğday, Tam ekmek, meyve suyu ve bal kullanın tereyağı dışında hayvansal yağları mümkün olduğu kadar aza indirin. Bu arada bitkisel sıvı yağları bol bol kullanmaktan çekinmeyin. Kesenize ve gönlünüzü okşayacak birçok yağ vardır.

  • Ayçiçeği yağı
  • Susam yağı
  • Buğday özü yağı
  • Zeytinyağı ve diğerleri

Bu yağlarla pek nefis karışımlar hazırlanabilir. Ayrı ayrı ya da birlikte kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınız geçici olarak dikleşmiş ve kurumuşsa günde bir kaşık bitkisel sıvı yağ ile geçirebilirsiniz. Bu sarı bitkisel yağların tatlı ve ferahlatıcı tadını pek beğeneceksiniz.

Bir kadını parlak ve güzel kokulu bir saç kümesinden daha çok üstünlük veren küçük kusurlarını saçlar kadar gideren azaltan ya da güzelleştiren başka bir şey var mı bilmiyorum. Bir tabloyu değerlendiren değerini arttıran çerçevesi olduğu gibi güzel bir yüzü de olağanüstü bir güzelliğe çeviren saçlardır.

Yıpranmış saçlarınız içeriden nasıl beslenir

Hanımlar güzel saçlara kavuşabilirsiniz

Büyük ressamlar bunu çok iyi bilirler. Venedik’li ünlü sanatçı Titien çizdiği kadın yüzlerini daima bakır rengi bir saçla çerçeveler, düzenine, parlaklığına özen gösterirdi. Kadınların öteden beri saçlarından rahatsız olduklarını biliriz. Hanımlar güzel saçlara kavuşabilirsiniz buna inanın. Rengi, sağlığı, parlaklığı, hep vücudumuzdaki hücrelerde saklıdır. Öylesine esrarlı bir olgudur ki biologlar hala bu bulmacayı çözmeyi başaramadılar.

Saçların vücudunuzun canlı bir parçası olduğunu bilirsiniz. Saçlı derinizde ki canlı köklerden hayat bulurlar, diğer bütün hücreler gibi besinlerini kan dolaşımından alırlar. Her saçın dibinde saçın durumunu belirleyen bir kas vardır saçlarınızın sinirsel dipleri en ufak rüzgar esintisine en ufak ısı değişikliğinde hemen beyne telgrafla bunu bildirir. Her saçın dibinde parlaklık ve yumuşaklığını koruyan kendine özgü bir yağ bezesi vardır. Harikalar harikası saçlarınız sizin sarışın esmer ya da kızıl olmanızı belli eder.

Derinin rengini belli eden şaşırtıcı hücresel kimyamız gibi saçların rengini de yine saçları kendi küçük fabrikaları imal eder. Şimdi bize haklı olarak soracaksınız.

  • Saçlarımı içten nasıl besleyebilirim ?
  • Bu esrarengiz renk nereden geliyor?
  • Buklelerimin doğal rengini nasıl koruyabilirim?

İşte bütün bu soruların tek cevabı saçlar vücudunuza sunduğunuz besinlerle beslenirler. Saçlarınızın rengi teninizin rengi gibi kalıtım yoluyla anadan doğma gelir. Ama parlaklığı ve ışıltısı saçların her saç fabrikasına gerekli olan özellikle vitamin ve mineraller bakımından zengin tam bir beslenme ile artar. Belki sarışın, kızıl ya da kuzgun gibi esmer olmadığınıza yakınıp duymuşsunuzdur. Bu uç renklere Avrupa ve Amerika’da bile ender rastlanır.

Karasal ülkelerde insanların çoğu kumral saçlara sahiptir. Fakat ne tuhaftır ki, büyük ressamların çoğu modellerini esmerler arasından seçerler. Vinci’nin Mona Lisa’sı, Goya’nın Alba düşesi gibi. Şunu çok iyi aklınızda tutmanızı istiyoruz, rengi ne olursa olsun hatta aralarına kırlar düşse bile,saçlarınız temizlik ve sağlıklarını korudukları sürece güzeldirler.

Likid Keratin Nedir

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın